Novica z dne 02. 07. 2021
Razpis izvaja Slovenski podjetniški sklad, na voljo je skupno 30 milijonov evrov, s čimer bo sofinanciranih vsaj 300 projektov oziroma podjetij. Sredstva so sicer iz posebnega kohezijskega mehanizma ReactEU, zato je tudi delovna oznaka razpisa P4D-React EU, delno pa iz evropskega regionalnega sklada.
Z razpisom želijo spodbuditi podjetja k vlaganjem v uporabo digitalnega poslovanja v svojih dobaviteljskih in/ali prodajnih verigah, dvigu upravljavskih zmogljivosti, vpeljavi digitalnih poslovnih modelov, izvedbi investicij za digitalno preobrazbo proizvodnje in poslovanja podprtih podjetij, uvajanju energetsko in snovno učinkovitih procesov, povečanju dodane vrednosti na zaposlenega ter ohranitvi delovnih mest v podprtih podjetjih.
Razpis za digitalizacijo v MSP
Cilji javnega razpisa so:
Sofinanciranje v obliki subvencije je namenjeno delnemu kritju upravičenih stroškov za zagotovitev tehnične opremljenosti in digitalne transformacije ključnih proizvodnih in poslovnih procesov.
Ob prijavi je treba imeti akcijski načrt
Upravičenci so mikro, mala in srednja podjetja, ki imajo najmanj pet zaposlenih. Upravičena so podjetja, ki se ukvarjajo z gospodarsko dejavnostjo in so registrirana kot gospodarske družbe, samostojni podjetniki posamezniki ali zadruge.
Podjetje mora imeti ob vlogi pripravljen akcijski načrt za izvedbo digitalne transformacije na ključnih področjih, to so:
Digitalno transformacijo morajo podjetja izpeljati najkasneje do 30. septembra 2022, pri čemer se projekt ne sme začeti pred 1. oktobrom 2020.
Do sto tisoč evrov subvencije
Subvencija po tem razpisu znaša lahko med 30 in sto tisoč evri, ob tem da se upravičeni stroški sofinancirajo največ v 60-odstotnem deležu. Pomoč se dodeljuje po pravilih de minimis.
Katere stroške sofinancira razpis
Minimalna višina upravičenih stroškov po tem razpisu je 50 tisoč evrov.
Upravičeni stroški so:
Med upravičene bodo šteli stroški, ki so oziroma bodo nastali v obdobju med 1. oktobrom 2020 in 30. septembrom 2022.
Obvezno je sodelovanje z zunanjim strokovnjakom
Proces digitalne transformacije mora podjetje izpeljati s pomočjo zunanjega strokovnjaka. Tega podjetja izberejo s seznama, ki je objavljen na spletni strani Digitalnega inovacijskega stičišča. Cilj sodelovanja je pridobitev ustreznega strokovnjaka, ki bo nudil pomoč podjetju v obliki svetovanja, prenosa znanja in izkušenj, nadgradnje kompetenc, spodbujanja vseh aktivnosti, ki jih potrebuje podjetje, da uspešno izvede digitalno transformacijo.
Razpis je odprt do 1. septembra letos.
Več informacij: Slovenski podejtniški sklad